Skarpety dla dziecka- trudny wybór

Biznes

baby-baby-feet-socks-small-cute-childMogłoby wydawać się nam, że skarpety to tylko skarpety, i że ich kupno kończy się po prostu na pójściu do sklepu, wybraniu jakichkolwiek i zapłaceniu. Jednak, wbrew tej obiegowej opinii, wcale tak nie jest. Szczególnie, jeśli o chodzi o skarpety dziecięce. Wybór wcale nie jest taki prosty, ponieważ skarpety dla dziecka powinny być odpowiednio do niego dopasowane, tak aby noszenie ich było komfortowe i nie przeszkadzało dziecku w zabawie.
Wybierając skarpety dziecięce, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są one wykonane. Najlepszy materiał skarpet dziecięcych to bawełna, ponieważ gwarantuje ona dobry przepływ powietrza. Jeśli chodzi o inne sztuczne włókna, zadbaj o to, aby w skarpetkach twojego dziecka ilość tych włókien nie przekraczała dziesięciu procent. Taka ilość doda skarpetom elastyczności, dzięki czemu będą dopasowywać się do małych stópek i nie będą z nich zjeżdżać. Większa ilość sztucznych włókien w skarpetach dziecięcych jednak sprawi, że stopy twojego dziecka będą się pocić, co może być przyczyną groźnych i bolesnych odparzeń.
Aby wybrać idealne skarpety dziecięce, należy również pamiętać o dokładnym sprawdzeniu, jakie to wykończenia posiadają skarpety. Ściągacze powinny być na tyle luźne, aby nie uciskać i nie wżynać się w nóżki dziecka, gdyż jest to nie dość, że niewygodne i bolesne, to jeszcze bardzo niezdrowe, ponieważ powoduje problemy z krążeniem w dolnych kończynach dziecka. Ściągacze nie powinny być jednak za luźne, ponieważ to spowoduje, że skarpety będą spadać i nasz mały szkrab będzie je po prostu gubić.
Bardzo ważnym aspektem, który należy dokładnie sprawdzić przy zakupie skarpet dziecięcych, jest ich rozmiar. Zbyt małe będą uciskać nóżki maluszka i powodować, że będzie on podkurczać paluszki, z kolei zbyt duże będą się obsuwać.
Ważne jest również, aby skarpety podobały się dziecku. Wszyscy rodzice z pewnością bardzo dobrze wiedzą, że dziecko potrafi urządzić awanturę, ponieważ nie chce założyć skarpetek, bo kolor lub motyw jest nieodpowiedni. 😉 Warto więc, aby dostosować skarpety dziecięce do upodobań naszych milusińskich. Na rynku jest dostępnych wiele najróżniejszych wzorów i kolorów, więc każda mała księżniczka oraz mały kowboj znajdą coś dla siebie.
Myślę, że ciekawymi opcjami są również skarpety dziecięce z grzechotkami dla niemowląt oraz skarpety dziecięce antypoślizgowe dla maluszków, które właśnie zaczynają chodzić. Te pierwsze wspomogą koordynację wzrokowo-ruchową niemowlaka oraz zaciekawią go wydawanymi odgłosami oraz doczepionymi elementami. Z kolei skarpety antypoślizgowe chronią dzieci uczące się chodzić przed wywróceniem się.