Leasing samochodów dla nowych kierowców

Biznes

Zdając egzamin na prawo jazdy, pierwszym krokiem wielu świeżo upieczonych kierowców jest znalezienie sobie odpowiedniego auta. Bardzo często wybierane są samochody używane, lecz wiele osób chce zacząć swoją przygodę z jazdą od nowego samochodu. Tutaj dużą rolę grają pieniądze, które nie zawsze odpowiadają cenom rynkowym samochodu. Nie zawsze jest też sposobność, żeby czekać aż uzbiera się potrzebne pieniądze. Czasami samochód jest potrzebny, a dana osoba po prostu nie chce kupować używanego. W takim wypadku warto rozejrzeć się za alternatywnymi metodami kupna samochodu. Jedną z najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych opcji jest leasing samochodów.

Umowa leasingu

Umowa leasingu na dobre zagościła wśród Polskich codziennych transakcji. Codziennie bardzo dużo osób wybiera właśnie taką opcję przy zakupie samochodu. Na czym polega leasing? Przedsiębiorca (w Kodeksie Cywilnym nazywany finansującym lub leasingodawcą) kupuje samochód według wskazań swojego klienta (nazywanego leasingobiorcą lub korzystającym). Następnie podpisywana jest umowa pomiędzy tymi dwoma stronami, na mocy której leasingodawca zobowiązuje się oddać do korzystania samochód leasingobiorcy, który to zobowiązuje się płacić pierwszemu miesięczne raty. Wysokość rat zależy od opcji leasingu. Bardzo często może skończyć się ona wykupem auta, albo po okresie spłaty przejść z powrotem do leasingodawcy. Warto bowiem pamiętać, że przez cały okres leasingu, samochód jest własnością przedsiębiorcy, który do zakupił.

Zalety umowy

Leasing samochodu dla nowych kierowców wydaje się idealnym rozwiązaniem, jeżeli chcą posiadać własne, nowe auto. Dzięki temu niewielkim kosztem można mieć wymarzony samochód, który nie do końca nawet musi stać się własnością młodego kierowcy. Po okresie spłat można pomyśleć o nowym, jeszcze lepszym samochodzie. Jeżeli ktoś wie, że będzie w stanie spłacić należności względem przedsiębiorcy, ale nie dysponuje jeszcze kwotą potrzebną do zakupu nowego samochodu, powinien wybrać właśnie taką opcję. Oczywiście, można wskazać, że koniec końców płaci się więcej, niżby zapłaciło się za sam samochód. Warto tu jednak podkreślić, że tak naprawdę oprócz samochodu kupuje tu się także możliwość przedwczesnego korzystania z niego. Leasing jest więc świetny dla tych bardziej niecierpliwych osób, chociaż należy pamiętać, że są też osoby, które po postu potrzebują szybko samochodu i nie jest to ich kaprysem.

Możesz także przeczytać:

Leasing konsumencki samochodów – zalety dla klienta