Jaki rodzaj zatrudnienia jest najlepszy przy staraniu się o kredyt?

Biznes

Macie zamiar niedługo starać się o kredyt hipoteczny? Statystyki pokazują, że coraz więcej Polaków decyduje się kupować własne mieszkanie. Niestety, często potrzebny jest im do tego kredyt hipoteczny. Banki mają niekiedy naprawdę bardzo restrykcyjne wymagania. Przede wszystkim interesuje ich zdolność kredytowa konkretnej osoby. Co biorą pod uwagę? Między innymi rodzaj zatrudnienia. Jaka praca Ruda Śląska jest najlepiej postrzegana? Jakie zaś zatrudnienie stwarza zdecydowanie mniejsze szanse na otrzymanie konkretnej pożyczki?

Na pewno bardzo ważne jest to, iż banki mają swoje określone procedury i wymagania. Najlepiej, aby codzienna praca Szczecin była po prostu wykonywana na podstawie umowy o pracę. Dlaczego? Co powoduje, że takie osoby mają największe szanse na otrzymanie pożądanej pożyczki? Przedstawiciele banku po prostu są pewni, że taka osoba będzie miała określone dochody na płacenie każdego kolejnego miesiąca rat. Nie da się ukryć, że takie osoby mają też okres wypowiedzenia. Jeśli na przykład zostaną zwolnieni, to będą mieli pewną ilość czasu, aby po prostu znaleźć sobie nowe stanowisko itp.

Podsumowując, umowa o pracę bardzo dobrze zabezpiecza interesy banku. Tego typu instytucje nie są bowiem charytatywne. Pożyczają pieniądze, ale chcą je odzyskać – dodatkowo z procentem.

Osoby, które wykonują swoje zadania na podstawie na przykład umowy zlecenie czy umowy o dzieło są gorzej postrzegane w tym temacie. Dlaczego? Co sprawia, że ich szanse na otrzymanie kredytu są zdecydowanie mniejsze niż biorąc pod uwagę Polaków z umowami o pracę? Jak sama nazwa wskazuje, umowa o dzieło czy umowa zlecenie nie gwarantują stałych, systematycznych dochodów. Może być tak, że dana osoba w styczniu zarobi naprawdę spore pieniądze, ale już w lutym lub marcu będzie z tym o wiele gorzej. Banki biorą te wszystkie sprawy pod uwagę. Zastanawiają się bowiem skąd takie osoby wezmą pieniądze na raty w lutym i marcu itp…

Nie da się ukryć, że w przypadku tak zwanych umów śmieciowych pracodawca może zwolnić pracownika, a ten zostaje kompletnie na lodzie. Nie ma tutaj mowy o żadnych odszkodowaniach, odprawach itp. Okres wypowiedzenia jest – jeśli już – zdecydowanie krótszy. Jeśli zatem macie zamiar w przyszłości starać się o kredyt hipoteczny, to musicie wiedzieć, że najlepiej, aby wykonywana na co dzień praca na terenie Szczecina, Rudy Śląskiej czy innego miasta itp. była realizowana w oparciu o umowę o pracę. Wszystko dlatego, że takie osoby są po prostu najlepiej postrzegane przez banki. Tacy ludzie mają innymi słowy największe szanse na otrzymanie pożądanej pożyczki, która pomoże im kupić nieruchomości z rynku pierwotnego czy wtórnego.