Etapu budowy domów szkieletowych

Budownictwo

Budowa domów szkieletowych zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju. Domy o konstrukcji szkieletowej są ciepłe, ekologiczne i ekonomiczne. W dodatku, ich budowa trwa bardzo krótko – około trzech – czterech miesięcy. Poniżej znajdują się etapy budowy domów szkieletowych.

 1. Fundament – dokładność wykonania jest podstawą dla poprawności przyszłej konstrukcji domu. Ten etap musi być przeprowadzony najlepiej jak to możliwe.
 2. Konstrukcja szkieletowa – szkielet powstaje z belek drewnianych o różnych rozmiarach. Surowiec poddany jest obróbce termicznej, która wpływa na trwałość i elastyczność.
 3. Pokrycia dachowe – można stosować różne rodzaje pokryć dachowych: gont bitumiczny, blachodachówka, dachówka ceramiczna, drewno, strzecha.
 4. Hydraulika – budowa domów szkieletowych daje łatwość rozmieszczania w budynku przewodów instalacji wodno-kanalizacyjnej.
 5. Posadzka – oprócz budowy fundamentu, jeszcze tylko do wylania posadzki potrzebny jest beton, co daje przewagę w postaci mniejszych kosztów.
 6. Instalacja elektryczna – tak jak w przypadku hydrauliki, instalacja elektryczna również nie sprawia problemów podczas rozprowadzania przewodów.
 7. Ocieplania ścian – zapewnia wnętrzu odpowiednią izolacyjność termiczną i ochronę przed wilgocią.
 8. Okna – możliwe są do zamontowania okna drewniane, jak i PVC.
 9. Płyty kartonowo-gipsowe – są ostatnim elementem ścian wewnętrznych w przypadku budowy domów szkieletowych.
 10. Elewacja domu – elewacja może być taka sama jak w domach betonowych.
 11. Wykończanie wnętrza – również nie odbiega niczym od domów wykonanych w technologii betonowej.

Budowa domów szkieletowych to jedna z najszybszych technologii, która daje budynek odpowiednio ciepły i tani w użytkowaniu.