Bidony rowerowe sklep

Sport i turystyka

Bidony rowerowe są niezbędną częścią wyposażenia każdego dobrego kolarza, który udaje się w długą i męczącą trasę. Odpowiednie nawodnienie ciała jest przecież połową sukcesu, bez tego niemożliwym stanie się osiągnięcie satysfakcjonujących wyników sportowych. Bidony najczęściej umieszczane są w specjalnie ku temu przeznaczonemu miejscu w rowerze, na ramie dolnej. Dzięki temu kolarz może wygodnie po niego sięgnąć i napić się nie redukując przy okazji zbytnio prędkości, z jaką aktualnie się porusza.

Aktualnie na rynku możemy znaleźć bardzo wiele rodzajów bidonów, które różnią się od siebie szczegółowymi właściwościami oraz ceną. Jeżeli chodzi o bidony rowerowe sklep, który je sprzedaje nie jest znaleźć ciężko – jest to produkt dosyć powszechny w wyposażeniu wszystkich dobrych sklepów sportowych. Bidony nie są towarem, po który trzeba udawać się do dużego miasta lub zamawiać z drugiego końca świata przez Internet – najczęściej można je zakupić już w małym sklepiku sportowym czy rowerowym w każdym niewielkim mieście.

Ceny bidonów zależą od bardzo wielu różnych czynników. Najważniejszym jest oczywiście materiał, z jakiego został wykonany. Półlitrowy bidon rowerowy, który został stworzony ze zwykłego sztucznego plastiku można nabyć już za niecałe 10 złotych. Wówczas jednak napój może przesiąknąć nieprzyjemnym posmakiem plastiku i zapewne dla doświadczonego kolarza będzie to stanowić nie lada problem. Tanie bidony nie starczają na długo i zapewne szybko będzie trzeba zmieniać je na lepsze. Bidony z materiałów bardziej wytrzymałych i nie wpływających na smak napojów kosztuje nawet kilkadziesiąt złotych, ale kolarz, który myśli na poważnie o swojej pasji z pewnością poniesie ów wydatek. Na rynku znajdują się także bidony izotermiczne, których charakterystyczną cechą jest to, że utrzymują one temperaturę wlanych do nich napojów przez dłuższy czas. Inna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę to kompatybilność bidonów z uniwersalnymi uchwytami do rowerów. Dobrze od razu kupić bidon pasujący do naszego uchwytu, aniżeli ponosić niepotrzebny wypadek na kupno nowego. Dodatkowo niektóre bidony wyposażone są w dodatkowy okres gwarancji, np. na dwa lata, co stanowi zwrot kosztów w przypadku szybkiej awarii produktu.

Zbliżony tematycznie artykuł:

https://www.sklepisostar.pl/pl/c/Bidony-Isostar/9