Tatuaże tymczasowe – dla kogo?
Tatuaże mogą być wspaniałą ozdobą ciała, podkreślać charakter i styl noszącej je osoby i sprawiać jej dużo radości. Niestety nierzadko decydujemy się na nie pod wpływem chwili. Czasem to kwestia pojawiających się nagle emocji, czasami spodoba nam się wzór podpatrzony u jakiejś gwiazdy czy w internecie. Tatuaże bywają nawet przedmiotem zakładów pomiędzy znajomymi. Jeśli po kilku latach wytatuowany wzór się nam znudzi albo z jakichś innych względów przestanie być dla nas odpowiedni, usunięcie tej trwałej ozdoby może być nie tylko bardziej kosztowne, od jej wykonania, ale również dość bolesne.
Co zrobić, jeśli nie mamy pewności, czy nasza chęć wytatuowania sobie jakiegokolwiek wzoru to nie chwilowa zachcianka albo jeśli zwyczajnie nie wiemy, jak będziemy się czuć z tak ozdobioną skórą?
Aby się o tym przekonać, warto na początek rozważyć zrobienie sobie tatuażu tymczasowego. Różne techniki i olbrzymia ilość wzorów z pewnością pozwolą nam przekonać się, czy tatuaż to coś dla nas.
W zależności od rodzaju wzoru, jego wielkości a przede wszystkim od poziomu trwałości, możemy wyróżnić kilka typów tymczasowych tatuaży.
Tatuaże zmywalne
Kto z nas ich nie zna? Kiedyś były popularnym dodatkiem do gum do żucia i chrupków. Obecnie poza typowo dziecięcymi wzorami i niewielkimi rozmiarami, możemy znaleźć duże, starannie wykonane wzory, a nawet pokusić się o ich samodzielne zaprojektowanie, ponieważ niektóre firmy mają w ofercie druk tatuaży według pomysłu klienta. Plusem tego rozwiązania jest fakt, że jeśli tatuaż nie będzie nam jednak odpowiadał, zmyje się bardzo szybo. Minusem… No cóż – jeśli tatuaż będzie nam odpowiadał, to także zmyje się niestety bardzo szybko.
Tatuaże z henny
Jeśli zależy nam na tym, żeby ozdoba przetrwała w nienaruszonym stanie chociaż kilka dni, warto zainteresować się opcją tatuażu z henny. W zależności od koloru i jakości użytego barwnika, przetrwa na skórze do dwóch tygodni. Wykonuje się go zwykle według szablonów, chociaż bardziej utalentowani tatuatorzy dadzą radę wykonać wzór również odręcznie. Minusem jest stosunkowo mały wybór kolorów i brak możliwości wyrysowania drobniutkich detali. Dlatego ta metoda sprawdza się najlepiej w przypadku prostych wzorów z wyraźnymi konturami.
Bio tatuaże
To inaczej tatuaże permanentne, wykonywane tymi samymi metodami, co makijaż permanentny. Barwnik wprowadza się pod skórę podobnie jak w przypadku klasycznego tatuażu, jednak przetrwa on najwyżej pięć lat. To oznacza, że z czasem kolory będą blakły a kontury mogą się rozmywać. Jest to jednak świetna metoda dla osób, które chcą ponosić wymarzoną ozdobę jak najdłużej, chociaż wciąż jeszcze nie na stałe.
Wszystkie metody mają swoje duże plusy jak i niewątpliwe minusy (http://mixprint.com.pl/index.php/sitodrukowe/tatuaze-zmywalne). To sprawia, że nad wyborem wzoru zawsze warto się dobrze zastanowić i nigdy nie działać zbyt impulsywnie.